• https://www.facebook.com/KanadaKultur?fref=ts
  • https://plus.google.com/+KanadaKültür
  • https://twitter.com/kanadakultur
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Kanada Work and Study

Work and study eğitimleri için Merkezimizle İletişime geçiniz.

0212 252 90 35 pbx

 Özel Ders İngilizce ve Özel Ders Fransızca için Merkezimizle İletişime geçiniz.  0212 252 90 35 pbx

FACEBOOK

Facebook Login JavaScript Example
You Tube

       Amerika Vizesi

Kanada Dil Okulları
Kanada Dil Okulları Başvurusu için
Tıklayınız
DUYURU: 01 Ekim 2014 Tarihi itibari ile Kanada Büyükelçiliği vize başvurularında türkçe sunulan evrakların Certified Olarak İngilizce'ye TERCÜME EDİLMESİNİ istemektedir. Aksi durumda Otomatik olarak vize başvurularının RED EDİLECEĞİ belirtilmiştir.Ayrıntılı Bilgi için bizimle iletişime geçiniz
                                           0 212 252 90 35 -36

Üniversiteler

Kanada'nın Saygın Okullarında MBA Yapma fırsatını size sunuyoruz.

Kanadada işletme masteri (MBA) için not ortalamanız ne olursa olsun burs alma şansınız yok gibidir. Eğer GMAT skorunuz 650 civarındaysa başvuru yaptığınız okula göre kısmı burs alma ihtimaliniz var ama o bile zordur.

Kanadada özellikle MBA tarzı mastırlarda kabul komitelerinin üniversite not ortalaması ve TOEFL skoruna ilave olarak baktıkları diğer bir konu da öğrencinin iş tecrübesi ve GMAT skorudur (GRE isteyen diğer bazı master programları da bulunmaktadır). MBA programları en az 2 yıllık iş tecrübesi ve 550 GMAT isterler.

Konu ile ayrıntılı bilgi için merkezimizle iletişime geçiniz.

Kanada’da büyük çoğunluğu devlete ait olmak üzere 100’ den fazla üniversite bulunmaktadır. Bunların birçoğu araştırma ve eğitim alanında uluslararası saygınlık kazanmış üniversitelerdir. Dünya sıralamasında ilk yüzde olan 5 üniversitesi bulunmaktadır. Ayrıca Kanada'daki üniversitelerden alınan derecelerin Türkiye’de YÖK denklikleride bulunmaktadır.

Öğrenciler Kanada’daki üniversitelerde lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimi alabilirler. Bu eğitim kurumları öğrencilere yarı zamanlı (part-time) veya tam zamanlı (full-time) sertifika ve diploma programları da sunmaktadırlar. Kanada’nın resmi dili hem İngilizce hem Fransızca olduğu için öğrenciler Kanada'da bu iki dilde de üniversite eğitimi alabilirler.

Kanada'daki üniversitelerdeki tam zamanlı öğrenci sayısı, üniversitenin bulunduğu yere, eğitim kalitesi ya da popülaritesine göre 1000 ile 35000 arasında değişmektedir. Üniversite harç ücretleri de üniversiteden üniversiteye değişiklik göstermektedir. Üniversiteler genelde Eylül ile Mayıs ayları arasında açıktırlar, ancak öğretim yılı 3 dönemden oluşan üniversiteler de bulunmaktadır. Dolayısıyla öğrenciler tercihlerine göre yaz aylarında da ders almaya devam edebilirler. Bu Kanada'daki üniversitelerdeki tam zamanlı öğrenci sayısı, üniversitenin bulunduğu yere, eğitim kalitesi ya da popülaritesine göre 1000 ila 35000 arasındaysada, mesela, üniversitede lisans eğitimi alan bir öğrenci 4 yıllık bir bölümü 2.5 yıl gibi kısa bir sürede bitirebilir.

Kanada’da Türkiye’den farklı olarak tek bir merkezi üniversite sınavı yapılmamaktadır. Buna karşılık her üniversitenin kendi belirlediği öğrenci kabul şartları bulunur. Bunlar arasında yabancı öğrenciler için en önemlileri İngilizce yeterlilik seviyesi ve not ortalamasıdır. Kanada’da üniversite okumak isteyen yabancı öğrenciler ingilizce yeterlilik seviyelerini belgelemek zorundadırlar. Bunlar TOEFL,IELTS veya CAEL olabilir. Bu amaçla üniversite kabul komiteleri öğrencilerin bazı standart testleri almalarını isterler. Her okulun kabul ettiği standart testler ve istenilen minimum skorlar üniversitelerin kabul koşullarında belirtilir. Fransızca yeterlilik için Kanada’daki üniversitelerin öğrencilerden talep ettiği standart bir test tipi bulunmamaktadır. Fransızca eğitim veren her okulun kendi belirlediği Fransızca yeterlilik kriterleri geçerlidir.

Türk öğrenciler için Kanada'da üniversite okumanın cazip taraflarından biri de Kanada hükümetinin yabancı öğrencilere mezuniyet sonrası ücretli çalışma imkanı sağlamasıdır. Bu imkan Montreal, Toronto ve Vancouver gibi büyük şehirlerde 1 yıl ile sınırlandırılmışken Kanada'nın diğer tüm şehirleri için 2 ila 3 yıldır. Öğrenciler bu sayede Kanada'da okudukları bölüm ile ilgili iş tecrübesi edinme fırsatı bulabilmektedirler.

Mezuniyet sonrası çalışma programının Kanada'da iş tecrübesi kazandırmasının yanı sıra yabancı öğrenciler için sağladığı diğer bir avantaj ise öğrencilere mezuniyet sonrası çalışma izinleri dolmadan ya da dolduktan sonra çalışmakta oldukları şirketlerde daimi olarak işe başlama fırsatı sunmasıdır. Kanada'lı şirketlerde çalışmaya başlayan öğrenciler Kanada'nın bazı eyaletlerinde geçerli olan PNP (Provincial Nominee Program) adı verilen programa başvurmaya hak kazanırlar. Bunun ardından yapılacak Kanada'ya göçmenlik başvuruları ise normalde Kanada sınırları içerisinden başvurulması durumunda ortalama 2 yıl sürerken yarı yarıya azalarak yaklaşık 1 yıla düşer.

Kanada Kültür Merkezi eğitim danışmanları Kanada üniversitelerine yapacağınız başvuruların eksiksiz ve başarılı olması için öğrencilerimize her türlü hizmeti vermektedirler. Bu doğrultuda, eğitim danışmanlarımızın sizlerden okul başvurunuz ile ilgili olarak netleştirmenizi isteyecekleri bazı hususlar arasında şunlar bulunmaktadır:

Kanada’da üniversite okumak istemekteki hedefiniz nedir? Hangi alanlarla ilgilisiniz? Okul seçiminizi yaparken sizin için önemli kriterler nelerdir (örneğin niteliklerinizin okul başvuru koşullarına uygunluğu, okul eğitim imkanları, kampüs özellikleri, konaklama imkanları, okulun bulunduğu bölge, iklim özellikleri, masraflar, vs.)? İngilizce seviyeniz ne durumdadır? Okumak istediğiniz programa başlamadan önce yoğun İngilizce programlarından birine katılmayı düşünüyor musunuz? Varsa İngilizce yeterlilik test sonuçlarınız nedir? Başvuruda bulunacağınız programa göre girmeniz gereken GRE, GMAT gibi bilgi ve yetenek test skorlarınız kaçtır? Eğitim durumunuz nedir? Okul not ortalamanız kaçtır? Mezun olduğunuz okulun başarı ortalaması nedir? Başvuruda bulunduğunuz programın öğretim diline uygun olarak kişisel özgeçmişinizi (CV-Curriculum Vitae), niyet mektubunuzu, referans mektuplarınızı, vs. hazırladınız mı? Kanada’da okul ve yaşam masrafları hakkında bilgi sahibi misiniz?

Kanada'ya Üniversite başvurularınız ve kanada üniversiteleri hakkında bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.İletişim numaralarımız 0212 2529035-36 dır
Kanada'da Eğitim AL - Vatandaş OL !
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68895.7117
Euro6.37856.4041
Anket
Kanada'nın Hangi Şehrinde Eğitim Almak ve Yaşamak İstersiniz?
Enrollwithus
 Özel İngilizce Dersi

Kısa Bir
Süre İçin
İngilizce Özel Ders
Saati 85 TL
Toefl Özel Ders
Saati 95 TL
IELTS Özel Ders
Saati 95 TL


Kanada'da İngilizce
Saati 85 TL

 Kanada Dil Okulları
Kanada Dil Okulları  ve Kanada'da İngilizce Öğrenmek için Tıklayınız.

ETKİNLİKLERİMİZ
TWITTER
Kanada Üniversiteleri

Kanada Üniversiteleri
hakkında bilgi almak için Tıklayınız