• https://www.facebook.com/KanadaKultur?fref=ts
 • https://plus.google.com/+KanadaKültür
 • https://twitter.com/kanadakultur
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
Üyelik Girişi
Kanada Work and Study

Work and study eğitimleri için Merkezimizle İletişime geçiniz.

0212 252 90 35 pbx

 Özel Ders İngilizce ve Özel Ders Fransızca için Merkezimizle İletişime geçiniz. 0212 252 90 35 pbx

FACEBOOK

Facebook Login JavaScript Example
You Tube

       Amerika Vizesi

Kanada Dil Okulları
Kanada Dil Okulları Başvurusu için
Tıklayınız
DUYURU: 01 Ekim 2014 Tarihi itibari ile Kanada Büyükelçiliği vize başvurularında türkçe sunulan evrakların Certified Olarak İngilizce'ye TERCÜME EDİLMESİNİ istemektedir. Aksi durumda Otomatik olarak vize başvurularının RED EDİLECEĞİ belirtilmiştir.Ayrıntılı Bilgi için bizimle iletişime geçiniz
                                           0 212 252 90 35 -36

Kolejler

Kanada da diploma ve sertifika programları veren okullar Üniversite Kolejleri, Community veya Teknik Enstitüler ve Kariyer Kolejleri olmak üzere 3 çeşitttir. Üniversite Kolejleri; Kanada üniversiteleri ile bağlantılı çalışırlar ve akademik program verirler. Öğrenciler Kanada eğitim sistemine göre akademik ya da pratik eğitimi seçebilirler ve diploma yada sertifika yapabilirler. Community Kolej/ Teknik Enstitüler; Kanada’da ACCC (Kanada Community Kolejleri Birliği)’ye üye 175 tane orta öğretim sonrası eğitim veren Community Kolej, Teknik Enstitü olarak ticaret,sanayi ve kamu hizmeti programları sunan öğretim programları bulunmaktadır. Bu tür okullar 2 yıllık meslek yüksek okulu niteliğinde olup bir çok meslek programı için diploma verirler. Bu tür okulların bir özelliği de Kanada’nın ekonomi politikasının bir gereği olarak ders müfredatlarının sektör ve iş verenlerin talepleri ile doğru orantılı olarak düzenlenmektedir. Okulların çoğu ISO belgesine sahiptir. Programlar Eylül ve Ocak aylarında başlar. Kariyer Kolejleri; bu okullar özel okul statüsündedir ve tamamen iş dünyasına yönelik kısa süreli eğitimler verilir. İşletmecilik, bilgisayar ve büro yönetimi gibi konularda diploma yada sertifika programları alabilirsiniz.

 

 

Kariyer Kolejleri; bu okullar özel okul statüsündedir

Kariyer kolejlerinin öncelikli hedefleri öğrencileri kısa süreli programlarla iş piyasasına en iyi şekilde hazırlamaktır. Bu okullarda öğrencilere günümüz iş piyasasında çok popüler olan bilgisayar,işletme,turizm,moda design vb. gibi alanlarda eğitim verilmektedir. Kariyer kolejleri özel sektör kuruluşları olmalarına rağmen eğitim ve kalite standartları devlet tarafından kontrol edilmektedir.

Kanada’da yasal olarak yaklaşık 250 adet komünite koleji bulunmaktadır. Komünite kolejleri devlete ait yüksek öğrenim kurumlarıdır. Bunların genel amacı iş hayatına geçişi kolaylaştıran mesleki programlar sunmaktır. Bu okullardan mezun olan öğrenciler mezun oldukları programa göre sertifika, diploma, önlisans ya da lisans derecesi almaktadır.

Kanada Kolej Programları

Kanada’daki kolejlerin en önemli özelliklerinden biri de lise ile üniversite arasında öğrenciye daha esnek alternatifler sunan geçiş programlarına sahip olmalarıdır. Öğrenciler eğitimlerini kolejlerden alacakları önlisans diplomasi ile tamamlamayı tercih edebilecekleri gibi bu aşamadan sonra eğitimlerine üniversitede de devam etme hakkına sahiptirler.

 • Algonquin College ALGONQUIN ILERI TEKNOLOJI CALISMALARI, ISLETME, MEDYA VE TASARIM , SAGLIK BILIMLERI, AGIRLAMA VE TURIZM, TOPLUM CALISMALARI VE POLIS VE HALK GÜVENLIGI GIBI BIR COK SPESIFIK ALANDA 140 TAM ZAMANLI PROGRAM SUNAR
 • George Brown College KANADA'NIN TORONTO ŞEHRİNDE YER ALAN BİR KOLEJ OLUP EKONOMİ,İŞLETME,BİLGİ İŞLEM VE İNŞAAT GİBİ ALANLARDA EĞİTİM HİZMETLERİ SUNMAKTADIR.
 • Centennial College CENTENNIAL COLLEGE ONTARIO'NUN ILK COMMUNITY COLLEGE, 1966 YILINDA, BAŞTA DÖRT KAMPÜSLERI VE YEDI UYDU KONUMLARI ILE TORONTO ALANININ DOĞU BÖLÜMÜ HIZMET KURDU.
 • Vanwest College VANWEST COLLEGE VANCOUVER`DAKI EN ESKI INGILIZCE DIL EGITIMI VEREN OZEL OKULLARDAN BIR TANESIDIR.2008`DE 20. YILINI KUTLAYACAK OLAN OKUL DUNYA CAPINDA COK KALITELI BIR SERVIS VE AKADEMIK IMKAN SAGLAMAKTADIR.
 • Niagara College  TAM ZAMANLI ORTA, YÜKSEK LISANS BELGESI, ÇIRAKLIK GENIŞ BIR ÜRÜN YELPAZESI ILE ÖĞRENME UYGULANAN, BECERI EĞITIM PROGRAMLARI, VE KOOPERATIF EĞITIM PROGRAMLARI SUNMAKTADIR.
 • Langara College VANCOUVER, BC, KANADA BULUNAN LANGARA KOLEJI FAZLA 19.000 ÖĞRENCIYE HER YIL ÜNIVERSITE TRANSFER, KARIYER VE DEVAM EDEN ÇALİŞMALAR, PROGRAMLAR VE DERSLER VERMEKTEDIR.
 • Seneca College SENECA ULTRA YÜKSEK EĞITIMLI VE ÖZEL ÖĞRETIM MODERN ÖĞRENME ORTAMI SUNMAKTADIR. PROGRAM SAYISI 140 DIPLOMA, LISANS VE YÜKSEK LISANS PROGRAMLARI ARASINDA DEĞIŞMEKTEDIR
Kanada'da Eğitim AL - Vatandaş OL !
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68895.7117
Euro6.37856.4041
Anket
Kanada'nın Hangi Şehrinde Eğitim Almak ve Yaşamak İstersiniz?
Enrollwithus
 Özel İngilizce Dersi

Kısa Bir
Süre İçin
İngilizce Özel Ders
Saati 85 TL
Toefl Özel Ders
Saati 95 TL
IELTS Özel Ders
Saati 95 TL


Kanada'da İngilizce
Saati 85 TL

 Kanada Dil Okulları
Kanada Dil Okulları  ve Kanada'da İngilizce Öğrenmek için Tıklayınız.

ETKİNLİKLERİMİZ
TWITTER
Kanada Üniversiteleri

Kanada Üniversiteleri
hakkında bilgi almak için Tıklayınız