• https://www.facebook.com/KanadaKultur?fref=ts
  • https://plus.google.com/+KanadaKültür
  • https://twitter.com/kanadakultur
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Kanada Work and Study

Work and study eğitimleri için Merkezimizle İletişime geçiniz.

0212 252 90 35 pbx

 Özel Ders İngilizce ve Özel Ders Fransızca için Merkezimizle İletişime geçiniz.  0212 252 90 35 pbx

FACEBOOK

Facebook Login JavaScript Example
You Tube

       Amerika Vizesi

Kanada Dil Okulları
Kanada Dil Okulları Başvurusu için
Tıklayınız
DUYURU: 01 Ekim 2014 Tarihi itibari ile Kanada Büyükelçiliği vize başvurularında türkçe sunulan evrakların Certified Olarak İngilizce'ye TERCÜME EDİLMESİNİ istemektedir. Aksi durumda Otomatik olarak vize başvurularının RED EDİLECEĞİ belirtilmiştir.Ayrıntılı Bilgi için bizimle iletişime geçiniz
                                           0 212 252 90 35 -36

Kanada Sağlık Sistemi

 

Kanada Sağlık Sistemi

Kanada’da sağlık sistemi oldukça devlet kontrolünde olup önem kazanmaktadır. Sağlık hizmetlerinden eyalet hükümetleri sorumlu olup ancak federal hükümet de katkıda bulunmaktadır. Çalışanlardan ve işverenlerden primler toplanarak bu primler sağlık bakanlığının hesabına yatırılır. Doktorlara ve hastanelere de sağlık bakanlığı ödeme yapıyor. Kanada’da sağlık hizmetleri daha kolay bir şekilde işlemektedir.

ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI

Diş doktorları eyaletlerin sağlık hizmetlerine dahil değildir. Ancak pek çok işveren işçilerini diş doktoru masraflarını karşılamaktadır. Özel sağlık sigortalar diş doktorunu karşılamaktadırlar. Ayrıca tek kişilik veya çit kişilik odalarda tedavinizi de karşılamaktadır.

ACİL

Acil durumlarda 911’i arayabilrsiniz. Ayrıca eyaletlerin kendi acil servisleri de vardır. İngiliz Kolombiyası ve Alberta’da Ambulans ücretlidir. Tüm hastanelerin acil servis departmanları vardır. Ayrıca pek çok yerel klinik fazla ciddi olmayan şikayetleriniz de size hemen yardımcı olabilmektedir.

SOSYAL GÜVENLİK SİSTEMİ VE YARARLARI

Kanada’nın oldukça cömert bir sosyal güvenlik sistemi vardır. Ancak sağlık hizmetleri gibi sosyal güvenlik hizmetleri de işçilere çok pahalıya mal olmaktadır. Sağlık sigortası ve emekli maaşı için tüm işçilerin maaşlarından kesinti yapılmaktadır. İşveren ise işçisini ödediği katkı payının 1. 4 katı kadar katkı payı ödemektedir.

SOSYAL GÜVENLİĞİN YARARLARI

Çalışma sireleri 13 haftayı geçmiş bayanlar 17 haftalık ücretsiz hamilelik iznine ayrılabilmektedir. Hamilelik izni süresince Bayan Hamilelik Sigortasından faydalanabilir. İşyerinde yaralanmış bir işçi İşçi Mağduriyeti Kuruluna başvurarak zararını tazmin ettirebilir. Bu kurul ayrıca işçinin iyileştikten sonra tekrar işine dönebilmesini garanti etmektedir.

İŞSİZLİK

İşçinin kazandığı her $100 ‘den $2. 1 işsizlik sigortası kesilmektedir. İşsiz kaldığınızda işsizlik sigortasının olanaklarından faydalanabilmeniz için son bir yıl içerisinde 910 saat çalışmış olmanız gerekir. Saat çalıştığınız eyalete göre farklılık gösterebilir. En fazla 10 ay işsizlik sigortasından faydalanabilirsiniz. İşten çıkartıldığınızda kanada da bir insan kaynakları merkezine gidip onlara isteğiniz dışında işten ayrıldığınızı belirtin. İşsiz kaldıktan iki hafta sonra işsizlik sigortası olanalarından faydalanmaya başlayacaksınız.

 

Kanada'da Eğitim AL - Vatandaş OL !
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68895.7117
Euro6.37856.4041
Anket
Kanada'nın Hangi Şehrinde Eğitim Almak ve Yaşamak İstersiniz?
Enrollwithus
 Özel İngilizce Dersi

Kısa Bir
Süre İçin
İngilizce Özel Ders
Saati 85 TL
Toefl Özel Ders
Saati 95 TL
IELTS Özel Ders
Saati 95 TL


Kanada'da İngilizce
Saati 85 TL

 Kanada Dil Okulları
Kanada Dil Okulları  ve Kanada'da İngilizce Öğrenmek için Tıklayınız.

ETKİNLİKLERİMİZ
TWITTER
Kanada Üniversiteleri

Kanada Üniversiteleri
hakkında bilgi almak için Tıklayınız